Kıvanç Tatlıtuğ, Atatürk'ü canlandıracak!

Ayla ile büyük başarıya imza atan Mustafa Uslu, Çanakkale'nin kaderini değiştiren dondurmacı ve deve çobanının hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Mustafa Uslu, Ayla’yla neredeyse 5.5 milyon seyirciye ulaşmasının ardından yeni bir yapıma imza atmak için kolları sıvadı.

Film Ayla ekibi ile çekilecek

Uslu, Ayla ekibi ile bu kez “İstanbul Gaymak Turkish Ice Cream” adlı yeni bir film çekmeye hazırlanıyor. Ayla'nın yönetmeni Can Ulkay’ın süpervizör koltuğunda oturacağı filmi Keche yönetecek...

Türk askerine zaman kazandırmışlar

Çanakkale Savaşı'nın kaderini değiştiren bir dondurmacı ve deve çobanını konu alan filmde, Avustralya’dan Çanakkale Savaşı için yola çıkacak Anzak askerlerinin karşısına ilk dikilen bu iki gizli kahramanı anlatılıyor. Dondurmacı ve deve çobanı, Anzak askerlerinin bindiği treni Avustralya’da 56 saat bekletmeyi başarıyor. Anzak askerlerinin Çanakkale'ye geliş sürelerini uzatarak 2.5 gün geç gelmesini sağlayan iki kafadar Türk askerinin zaman kazanmasını sağlıyorlar.

Atatürk'ü Kıvanç Tatlıtuğ canlandıracak

Ayla gibi yaşanmış bir olaydan yola çıkarak beyaz perdeye taşınacak hikayenin karakteri olan dondurmacının hikayesi bugün bile Avustralya’daki müzelerde yer alıyor. Tam anlamıyla efsane olacak filmin Çanakkale ayağında Mustafa Kemal Atatürk de olacak. Atatürk rolü için Kıvanç Tatlıtuğ’a teklif götürülmüş. Yakışıklı oyuncudan kesin bir onay gelmemekle birlikte Atatürk'ü oynamanın kendisi için bir onu olacağını söylemiş.