Kılıçdaroğlu: "Rusya kuru bir özür ile geçiştiremez"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu El Bab'ta Rus güçlerinin 3 askerimizi şehit etmesiyle ilgili, "Kuru bir özür ile geçiştirilemez" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Suriye'nin El bab bölgesinde Fırat Kalkanı Harekatı sırasında Rus uçakları tarafından 3 askerimizin şehit edilmesiyle ilgili olarak 'Rusya tarafından kuru bir başsağlığı ile geçiştirilemeyecek kadar önemli bir hadisedir" dedi.

3 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı

Kılıçdaroğlu, El Bab'da Rus savaş uçaklarının yanlışlıkla olduğu açıklanan saldırısında 3 askerimizin şehit edilmesi ve 11'inin de yaralanmasına ilişkin twitter hesabından paylaşımda bulundu. Türkiye'nin 2 gündür acı haberler aldığını belirten Kılıçdaroğlu, El Bab'da şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm Türkiye'ye sabır diledi.

"Her gün ayrı bir şehit haberiyle yüreği yanan bir ülke haline geldik"

Kemal Kılıçdaroğlu, "Yanlış politikalar uygulayarak Ortadoğu bataklığına saplanan, her gün ayrı bir şehit haberi ile yüreği yanan bir ülke haline geldik. Askerlerimizin şehit edilmesi, Rusya tarafından kuru bir başsağlığıyla geçiştirilemeyecek kadar önemli bir hadisedir." ifadesini kullandı.

Hakan Göksel/Dosya Haber