Keşan'da 55 kişi mevlit pilavından zehirlendi

Edirne Keşan'a bağlı Yenimuhacir Beldesi'nde, mevlitte verilen tavuklu pilavdan zehirlenen 55 kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Edirne'nin Keşan İlçesi'ne bağlı Yenimuhacir Beldesi'nde bir mevlitte yedikleri tavuklu pilavdan zehirlendikleri öne sürülen 55 kişi hastanede tedaviye alındı.

İlçeye bağlı Yenimuhacir Beldesi İstiklal Mahallesi'nde yaşayan Vahit Güney, torunu olduğu için dün akşam saatlerinde evinde mevlit okutarak gelen misafirlerine tavuklu pilav ikram etti. Mevlitten bir süre sonra çoğu kadın 55 kişi karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Keşan Devlet Hastanesi ve özel hastaneye başvurdu. Bazı hastaların midesi yıkanarak serum bağlandı. Yetkililer, zehirlenmenin tavuk etinden meydana gelmiş olabileceğini kaydetti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Keşan İlçe Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, tavuk eti ve pilavdan numune alarak, incelenmek üzere Edirne'deki il müdürlüklerinin laboratuvarlarına gönderdi. Hastanede tedavileri tamamlananlar ise taburcu edildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Türkiye Gazetesi