Kentsel dönüşüm bilgilendirme ofisine silahlı saldırı

Maltepe Belediyesi'nin Başıbüyük'te yer alan kentsel dönüşüm bilgilendirme ofisine slahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda maddi hasar meydana geldi.

Maltepe Belediyesi bilgilendirme ofisine kapalı olduğu sırada yapılan silahlı saldırı hasara neden oldu.

Başıbüyük Mahallesi Okul Arası Sokak'ta bulunan Maltepe Belediyesi Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Ofisine gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Sabah ofise gelen görevlilerce fark edilen kurşun delikleri üzerine polise haber verildi. Polis ve olay yeri inceleme ekipleri ofis ve çevresinde incelemelerde bulunurken, ofisin bahçesinde 5 adet boş, 2 adet de dolu tabanca mermisi bulundu. Ofisin güvenlik kameraları polis tarafından incelemeye alındı.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM, BAŞIBÜYÜK'TE KANAYAN YARA"
Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, aynı mekanın seçim irtibat bürosu olarak kullanıldığı zaman da saldırıya uğradığını ifade ederek, "Avcılar'da olan olay ile bugün burada olması zamanlama açısından manidar. Kentsel dönüşüm Başıbüyük'te kanayan bir yara. Bunun için burada bir bilgilendirme ofisi açmıştık. Polis bu olayın aydınlatılması için titiz bir çalışma yürütüyor. Failler yakalanana kadar olayın takipçisi olacağız." dedi.

Polis olayı gerçekleştiren şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

NTV