Kenan Sofuoğlu'dan 5. Dünya Şampiyonluğu

Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun bitimine bir yarış kala şampiyonluğunu ilan etti.

Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun İspanya'daki 11. ayağını kazanarak 5. şampiyonluğunu ilan etti.

İspanya'nın Cadiz kentindeki 4 bin 423 metrelik Jerez Pisti'nde koşulan sezonun 11. mücadelesi, 19 tur üzerinden yapıldı.

"Pole pozisyonu"ndaki Kawasaki Puccetti takımı pilotu Kenan Sofuoğlu, startta liderliğini korudu. Şampiyonluk için mücadeleyi ilk 8'de bitirmesi yeterli olan Kenan, 4. turda arkasındaki takım arkadaşı Randy Krummenacher ve Kallio takımından Niki Tuuli'nin kendisini geçmesine izin verdi.
Kenan, mücadeleyi lider götüren Krummenacher'in 5. turda yarış dışı kalmasıyla şampiyonluğu garantilerken, kalan turlarda şampiyonluğa ulaşmanın rahatlığıyla yarıştı. Sofuoğlu, Tuuli ile arasındaki birincilik mücadelesini de kazandı. Tuuli 2'nci, Honda'dan Kyle Smith ise 3. sırayı aldı.
Bu sezon 6'ncı, Supersport kariyerindeki 38'inci zaferini elde eden Red Bull sporcusu Kenan, 2007, 2010, 2012 ve 2015'in ardından 5. kez Supersport şampiyonu oldu.

TÜRK BAYRAĞIYLA ZAFER TURU ATTI
Hazırlanan tişört ve kaskı giyen 32 yaşındaki milli sporcu, şampiyonluğu, Türk bayrağıyla bindiği motosikletiyle zafer turu atarak kutladı.
Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı, 30 Ekim'de Katar'da düzenlenecek.