Kavgaya karışan polis, aracında ölü halde bulundu

Adana’da kavgaya karışıp tabancayla havaya ateş açtığı için aranan polis memuru Hasan Hüseyin Bozbey, otomobilinde başından tabancayla vurulmuş olarak bulundu.

Edinilen bilgilere göre, Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Yabancılar Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 29 yaşındaki polis memuru Hasan Hüseyin Bozbey, gönül ilişkisi olduğu G.D. ile bir süre önce ayrıldı. G.D. başka bir kişiyle nişanlandı. İddiaya göre dün Bozbey ile G.D. son kez konuşmak için buluştu. Buluşmanın ardından Hasan Hüseyin Bozbey, otomobiliyle G.D.’yi evine bıraktı. Bu sırada G.D.’nin yakınları, Hasan Hüseyin Bozbey’e saldırdı. Bozbey, saldırganların elinden kurtulabilmek için tabancasını çıkartıp havaya ateş açtı, ardından da otomobiline binerek olay yerinden uzaklaştı. G.D.’nin yakınları, silah kullanan polis memuru Hasan Hüseyin Bozbey’den şikayetçi olurken, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı da silahı kullanan polis memurunun bulunup, kimliğine ve tabancasına el konulmasını istedi.

İNTİHAR ETTİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Bugün ormanlık alanda, aracında başından vurulmuş halde bulunan Hasan Hüseyin Bozbey'in, dün akşam saatlerinde merkez Sarıçam İlçesi’ndeki Mustafalar Köyü’nde bulunan ormanlık alana geldiği, sabaha dek otomobilin içerisinde beklediği değerlendiriliyor.

Polis memurunun cesedini, ormanlık alana gelen vatandaşlar ile arayan yakınları bulup polise haber verdi. İntihar ettiği değerlendirilen Hasan Hüseyin Bozbey’in cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere AdanaAdli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Bozbey’in tabarcası da otomobilin içinde bulundu.

Hürriyet