Kanada’da İslam karşıtı saldırı

Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunan ve bazı zamanlar mescit görevi de gören Müslümanlara ait bir kültür merkezi saldırıya uğradı.

Alınan son bilgilere göre, Kanada’da son günlerde İslam karşıtı eylem ve saldırılar artış gösterdi. Müslümanlara ait olan cami, mescit ve kültür merkezlerine saldırılar gerçekleştiriliyor.

Saldırganlar dini kitapları yerlere saçtı

Quebec eyaletinin doğusundaki 25 bin nüfuslu Sept-İles kentinde bulunan ve mescit olarak da kullanılan Müslümanlara ait kültür merkezine saldırı düzenlendi.

Kentteki İslam Kültür Merkezine giren saldırgan ya da saldırganlar, mescitteki kitaplıkları kırdı, dini kitapları yerlere saçtı, duvarlara da hasar verdi.

İslam Kültür Merkezi tamir çalışmaları bitene kadar kapalı kalacak

Henüz günlük ibadetin yapılmadığı, şehirdeki bir grup Müslümanın cuma ve bayram namazları ile hafta sonlarında bir araya geldikleri merkeze yapılan saldırı ile ilgili Quebec Eyalet Polisi ve yerel polis tarafından soruşturma başlatıldı.

Sept-İles İslam Kültür Merkezinin, tamir çalışmaları tamamlanıncaya kadar kapalı kalacağı ve kasım başında yeniden ibadete açılacağı öğrenildi.
AA