Kalp profesörü, Dünya Kalp Günü'nde kalbine yenik düştü

Cumhuriyet Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi 47 yaşındaki Prof. Dr. Ufuk Yetkin, okulun misafirhanesinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ufuk Yetkin, Dünya Kalp Günü'nde, üniversitenin misafirhanesinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Olay, gece yarısı 00.30 sıralarında üniversitenin misafirhanesinde meydana geldi. 15 ay önce Cumhuriyet Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ufuk Yetkin, gece saatlerinde misafirhaneye gelerek odaya çıktı. Prof. Dr. Yetkin'in odasını telefonla arayan misafirhane personeli, bir süre haber alamayınca odaya çıktı. Prof. Dr. Yetkin'in cansız bedeni ile karşılaşan görevliler daha sonra durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri Yetkin'in kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirledi. Polis de olay yerinde incelemede bulundu. Bilimsel çalışmalarıyla dikkat çeken Prof. Dr. Yetkin'in çevresindekiler tarafından sevilen bir isim olduğu öğrenildi. Prof. Dr. Yetkin'in cenazesi hastanede düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi İzmir'e gönderilecek.

Hürriyet