Kalkınma Bakanlığında çalışan 114 kişinin işine son verildi

FETÖ’nün 15 Temmuz Cuma gecesi kalkıştığı darbe girişiminin ardından başlayan operasyonla örgütle bağlantılı olduğu tespit edilen kamu çalışanlarının görevden alınıyor.

FETÖ’nün 15 Temmuz Cuma gecesi kalkıştığı darbe girişiminin ardından başlayan operasyonla örgütle bağlantılı olduğu tespit edilen kamu çalışanlarının görevden alınmaları sürüyor.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkisi olduğu tespit edilen kamu çalışanları gerçekleştirilen operasyonlarla görevlerinden uzaklaştırılıyor. Birçok Bakanlık ve devlet kurumunun da yer aldığı görevden alma sürecinde Kalkınma Bakanlığı’ndan da 114 personel açığa alındı.

Güncel rakama 17 kişi daha eklendi


Edinilen bilgilere göre, Kalkınma Bakanlığında FETÖ ile bağlantılı olan personele yönelik incelemeler kapsamında 17 kişi daha açığa alındı. Böylece açığa alınan personel sayısı 114'e çıkmış oldu. Söz konusu personel arasında 1 müsteşar yardımcısı, 2 genel müdür ve 10 daire başkanının bulunduğu ifade edildi.

Ayrıca, Ahiler Kalkınma Ajansı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, İzmir Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Bursa Kalkınma Ajansı olmak üzere 7 kalkınma ajansının genel sekreteri görevden alındı.

Bunların dışında kalkınma ajanslarında çalışan 73 kişinin de işine son verildi.

AA