Kablosuz Şarj Bu Sefer iPhone'a Gelebilir

Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone modelleri için en büyük beklenti kablosuz şarj olurken bu konuda önemli bilgiler gelmeye başladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sunulan iPhone 7 modelleri için en güçlü iddialardan bir tanesi kablosuz şarj ile cihazların sunulmasıydı. Fakat yapılan tanıtımların ardından bu konuda bir değişikliğin yapılmadığı görülmüştü. Gündeme gelen son bilgilerde ise iPhone için yeni çıkarılacak versiyon ile birlikte kablosuz şarj özelliğinin resmen kullanıma alınacağı belirtildi.

Kablosuz Şarj Kullanıma Alınacak

Kablosuz şarj telefonların daha kolay ve pratik bir şekilde şarj edilmesini sağlayacağından dolayı oldukça önemseniyor. Kullanıcılar özellikle şarj cihazının uzunluğuna bağlı bir mesafede kalmak yerine daha geniş bir alanda telefonlarını kullanarak şarj etme imkanı elde edebilecek. Bu açıdan yapılan çalışmalar oldukça önemseniyor.

Paylaşılan bilgilerde özellikle bir araştırma firması tarafından gerçekleştirilen çalışmalara yer verilirken telefonlarda 2017 yılı itibariyle artık kablolu şarj döneminin sona erdireceği belirtiliyor. Bu konuda paylaşılan detaylarda özellikle 2017 yılında 3 farklı cihazın piyasaya sunulacağı ve bu cihazlardan bir tanesinde kablosuz şarj özelliğinin kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Bu açıdan başlangıç aşamasındaki kademeli bir şekilde geçiş yapılacak olan kablosuz şarjda mevcut kullanımlara bağlı olarak yeni özellik geliştirilerek önümüzdeki yıllarda piyasaya sunulacak tüm telefonlarda bu yeni özelliği kullanılması sağlanacak.