Kaan bebeğin onlarca süt annesi oldu

Annesini doğumdan hemen sonra kaybeden Kaan bebek, gönüllü anneler sayesinde yaşama tutunuyor.

Bursa'da yaşayan Tuğba Dilmeç, Kaan bebeğe 8 aylık hamile iken bir akşam pastaneye gitmek üzere evinden çıktığı sırada, otobüs çarpması sonucu ağır yaralandı. 4 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren annenin beyin ölümü gerçekleşti ve doktorlar oğlu Kaan'ı sezeryan ile dünyaya getirdi. Anne Tuğba Dilmeç, doğumun ardından yaşamını yitirirken, organları 6 hastaya can verdi.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLATILDI

Dünyaya 8 aylık geldiği için mama ile beslenemeyen Kaan bebek için, yakınları sosyal medyada "anne sütü kampanyası" başlattı. Ülkenin 4 bir yanından gönüllü anneler, Bursa'ya giderek Kaan bebek için süt bağışında bulundu. Kaan bebeğin 2 haftalık süt ihtiyacının karşılandığını belirten hastane yöneticisi Doç. Cander, “Süt ihtiyacımız bulunmamaktadır." dedi. Onlarca süt annesi olan minik Kaan'ın yaşama tutunduğu öğrenildi.

"KAAN KÜÇÜCÜK BEDENİYLE İYİLEŞME SÜRECİNE GİRDİ"
Kaan’ın teyzesi Derya Dilmeç, şu anki ihtiyacın karşılandığını belirtti, “Hastanedeki stoklarımız dolmuş durumda.” dedi.
Bağışlanan sütlerle Kaan bebeğin 2 haftalık süt ihtiyacının da giderildiğini belirten Dilmeç, “Bebeğimizin durumu biraz daha iyiye gidiyor. Anne sütünü damla damla alarak, enfeksiyonlara açık olan küçücük bedeni iyileşme sürecine girdi diyebiliriz.'' ifadesini kullandı.

İHTİYAÇ FAZLASI ANNE SÜTÜ BAŞKA HASTANELERE GÖNDERİLECEK
Tedavinin yapıldığı Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Soner Cander, Kaan bebek için başlatılan "anne sütü" kampanyasının, Türk halkının yardımseverliğini gösterdiğini belirterek, "Anne sütü için başlatılan kampanyaya tepkiler güzel oldu ama bu neredeyse bizim hizmetimizi kilitleme noktasına geldi. Süt ihtiyacımız bulunmamaktadır." dedi.

Aile, ihtiyaç fazlası sütlerin başka çocuk hastanelerine gönderilmesini istedi.