"JeansBiri" evinde servet saklamış!

Twitter'daki "JeansBiri" adlı hesabın kullanıcısı Ahmet Kemal A.'nın evinde, servet değerinde para ve dijital malzeme bulundu.

Polisler, Twitter'da ’Aksilahlanma’ hastagi ile etiket açan ve önceki gün Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yakalanan ’JeansBiri’ adlı hesabın sahibi Ahmet Kemal A.’nın evinde servet değerinde para ve dijital malzeme ele geçirdi.

DOLAR, TL, RADAR TESPİT CİHAZI, PARA SAYMA MAKİNESİ...

Ahmet Kemal A.'nın evinde, 236 bin 755 ABD doları, 48 bin 910 Türk Lirası, 2 radar tespit cihazı ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. F.A. ile birlikte gözaltına alınan Ahmet Kemal A.’nın emniyetteki sorgusu ise devam ediyor.

Kanlı darbe girişiminin ardından 1 milyon 600 bin takipçisi bulunan ’JeansBiri’ nickiyle Twitter’da ’Aksilahlanma’ etiketi açan Ahmet Kemal A. hakkında terör örgütü Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na üye olmak suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından soruşturma başlatıldı.

İstanbul 7’nci Sulh Ceza Hakimliği’nce hakkında yakalama kararı çıkarılan Ahmet Kemal A., önceki gün Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde saklandığı evde düzenlenen operasyonla yakalandı. Aynı soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan F.A. adlı şüphelinin de gözaltına alındığı operasyonda, şüphelilerin ev ve araçlarında yaptıkları aramada çok sayıda dijital malzeme, Bank Asya’ya ait dokümanlar, 2 radar tespit cihazı, 1 para sayma makinası ile örgüte ait olduğu değerlendirilen toplam 236 bin 755 ABD doları ve 48 bin 910 Türk Lirası ele geçirildi. Ele geçirilen para ve malzemelere el koyan polis, şüphelileri emniyete götürdü. Şüphelilerin emniyetteki ifadelerinin devam ettiği belirtildi.

Mynet Haber