İzmir'deki bomba alarmı asılsız çıktı

İzmir Karşıyaka'daki biri ş hanında yapılan bomba ihbar sonucu 20 bina boşaltıldı. İhbarın asılsız olduğunu öğrenilmesiyle vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

Milliyet'te yer alan habere göre; İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, adliyeye bağlı İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinin bulunduğu iş hanında bomba ihbarı yapılması üzerine bölgede bulunan bankalar, iş yerleri ve evler boşaltıldı. ihbarın asılsız olduğu anlaşılana kadar güvenlik güçleri elleri tetikte hazır olda beklediler.

Konuyla ilgili öğrenilen bilgilere göre; Karşıyaka Adliyesine bağlı İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinin bulunduğu Kemalpaşa Vakıf İş Hanında bomba ihbarı yapıldı. İş hanındaki ihbar üzerine bölgeye hemen bomba imha uzmanı polisler başta olmak üzere çok sayıda diğer birimlerden polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler, şüpheyle iş hanına yakın bankaları, evleri ve iş yerlerini olmak üzere 20 bina boşaltarak çarşı trafiğe kapattı.

Polisler bölgede yoğun tedbirler aldı

Ekipler, bölgeyi güvenlik şeridine alarak olay yerine hiç kimseyi yaklaştırmadı. Eğitimli köpekler yardımıyla önce İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinin bulunduğu bina eğitimli köpekler yardımıyla arandı. Bu arada bölgedeki diğer binalara da ekipler yönlendirildi. Uzmanlar eşliğinde de diğer binalar teker teker arandı.

İzmir Karşıyaka halkı çok büyük panik yaşadı

Aramalar sırasında hem çalışanlar, hemde binalarını boşaltan vatandaşların korkusu gözlerinden okundu. Bölgede ince arama yapılamsı yaklaşık 1 saat boyunca devma etti. İhbarın asılsız çıkmasıyla kapatılan çarşı trafiği yenidenaçıldı ve çalışanlarda tekrar işlerinin başına geçti. İzmir'in en yoğun alanlarından birisi olan Karşıyaka çarşı bölgesinde bomba olmadığının ortaya çıkması ise tüm vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.

Milliyet