İstanbul’da Ücretsiz Çekici Hizmeti Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda tüm İstanbullu vatandaşlara ücretsiz çekici hizmetinin sağlanacağı belirtildi.

Trafikteki yoğunluğun azalması ve daha akıcı bir trafiğin yaratılabilmesi adına özel çalışmalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özellikle yolda kalan araçlara daha hızlı bir şekilde müdahale edileceğini duyurdu.

Ücretsiz çekici hizmetini devreye alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, böylece trafik kazası ya da ani arızalar sonucunda yolda sıkışıklığa sebep olan araçların ücretsiz bir şekilde taşınarak yolun açılmasını sağlayacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar ile birlikte özellikle sürücülerin ücretsiz bir şekilde bu hizmetten yararlanacak olması aynı zamanda ekonomik anlamda da bir kazanç sağlayacak.

Tüm Vatandaşlara Sunulacak

Otomobil, minibüs gibi küçük araçları çekebilmek adına 12 adet kasalı çekici, otobüs, kamyon gibi büyük araçlar için de 4 adet vinç ile hizmet vereceğini duyuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda tüm trafiği yakından takip ederek müdahaleleri daha hızlı bir şekilde yapabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi ve Çevre Yolları Emniyet Trafik Denetleme Merkezi üzerinden yapılacak kontroller, trafikte sıkışıklığa yol açan araçların tespit edilmesini sağlayacak.

İstanbul'un merkezi bölgelerinde bulundurulacak araçlar böylece sıkışıklığa sebep olan araçlara hemen müdahale ederek yoldan çekecek. Böylece İstanbul yolları daha akıcı bir şekilde hizmet verebilecek.