İstanbul’da FETÖ operasyonu: 120 emniyet çalışanına gözaltı

İstanbul merkezli düzenlenen 35 ildeki eş zamanlı FETÖ operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan 166 rütbeli polisten 120’si yakalandı.

İstanbul Emniyetinde görev yapmakta olan ve haklarında yakalama kararı bulunan 166 rütbeli polisten 120’si ele geçirildi. İstanbul merkezli olarak 35 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda hakkında yakalama kararı çıkarılan 120 emniyet çalışanı ele geçirildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyeti'nde görev yapan ve ByLock kullandığı belirlenen, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 166 kişinin yakalanması için 35 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı

Yeni Şafak’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli ve şifreli mesajlaşma sistemi ByLock kullandığı belirlenen, emniyet müdürleri ve emniyet amirlerinin de içinde olduğu 166 personel hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İstanbul merkezli 35 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen FETÖ operasyonlarında hakkında gözaltı kararı çıkarılmış olan 166 rütbeli personelden 120'si yakalandı.
Yeni Şafak