İstanbul'da bin polisle 'uyuşturucu kaçakçılığı' operasyonu

İstanbul’da Gaziosmanpaşa ve Sultangazi’de uyuşturucu kaçakçılarına bin civarında emniyet mensubunun desteğiyle operasyon gerçekleştirildi.

Yaklaşık bin polisin katılımıyla Gaziosmanpaşa ve Sultangazi’de uyuşturucu kaçakçılarını yaklamak maksadıyla büyük bir operasyon düzenlendi.

Gaziosmanpaşa ve Sultangazi'de, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik helikopter destekli operasyonda şüpheliler gözaltına alındı. Gerçekleştirilen operasyon hava desteğiyle yapıldı. Birçok kişinin gözaltına alındığı operasyonda gözaltı sayısının daha da artabileceği düşünülüyor.

Anadolu Ajansı’nın haberinden edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi'de tespit edilen adreslere Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve narkotik polislerinin desteğiyle bin civarında emniyet mensubunun katıldığı operasyon düzenledi.

80’e yakın adrese uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi

Operasyonda, başta Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesi ve Karayolları Mahallesi ile Sultangazi Yunus Emre, 75. Yıl ve Gazi Mahalleleri olmak üzere 80'e yakın adrese Özel Harekat polisleri öncülüğünde giren ekipler, zanlıları yakaladı.

Aramalarda, çok miktarda uyuşturucu hap, esrar ve Hint keneviri ile ruhsatsız silahlar ele geçirildi. Bunların yanı sıra uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen çok miktarda para bulundu.

Merkez Mahallesi'ndeki tek katlı bir evde, Türkiye'ye kaçak yollardan girdikleri öne sürülen 33 Pakistanlı yakalandı. Gözaltına alınan bu kişiler, yasal işlemler için Gaziosmanpaşa Polis Merkezi'ne götürüldü.


AA