İş Sanat 16 yılı devirdi

"Yıl boyu sanat, yıl boyu festival" sloganıyla yola çıkan İş Sanat, 16 seneyi devirdi. Yeni sezon 5 Kasım'da, Borusan Filarmoni Orkestrası'nın konseri ile başlayacak.

İş Sanat 17’inci sezon programı sanat yönetmeni Filiz Ova tarafından açıklandı. Açılış gecesinde, Şef Gürer Aykal’ın yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası bir konser verecek.

Klasik müzik, caz, dans ve yerli projelere yer veren İş Sanat, bu sezon Johann Strauss Orkestrası, Freiburg Barok Orkestrası, Rengim Gökmen, SF Jazz Collective, Gonzalo Rubalcaba ve İstanbul Opera Orkestrası ile beraber gerçekleştireceği projeyle ünlü keman sanatçısı David Garrett gibi isimleri ağırlayacak.

Ayrıca yerli projeler kapsamında Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünde 2.si gerçekleştirilen Türk Rock Antolojisi ve Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden olan Sabahat Akkiraz, Arif Sağ ve Erdal Erzincan da dinleyicilerle buluşacak. İş Sanat şiir ve hikaye dinletileriyle de yeni sezonda hafızalarda yer edecek.

BİLETLER 17 EKİM’DE SATIŞA ÇIKACAK

Klasik müzik ve caz konserleri ile dünya müziği, yerli projeler ve dans gösterilerinin biletleri, 17 Ekim Pazartesi günü satışa sunulacak. Ayrıca kasım ayı etkinliklerinin biletleri de aynı günden itibaren satın alınabilecek. Dünya müziği konserleri ve çocuk etkinliklerinin biletleri aylık olarak satılacak. İş Sanat’ta çocuk etkinlikleri 15.00'te, diğer etkinlikler 20.30’da başlatılacak.