İş kıyafetleri günlük hayatta nasıl kombinlenebilir?

Günümüzün çok önemli bir kısmını iş yerinde geçiriyoruz. Bu nedenle işimize uygun giyiniyoruz.Peki iş kıyafetlerimizi günlük hayatta da rahatlıkla kullanabilir miyiz?

Çalıştığımız ortama ve yaptığımız mesleğe göre kıyafet seçmek zorundayız. Günümüzün çok önemli bir kısmını iş yerinde geçiriyoruz. Peki iş kıyafetlerimizi günlük hayatta da rahatlıkla kullanabilir miyiz?

Öncelikli seçtiğimiz parçaların renklerine dikkat ederek işe başlayabiliriz. Her ortama kolaylıkla ayak uydurabilecek olan siyah, beyaz, gri gibi renkler ve daha hafif olan pastel tonlardaki renkler bu tip durumlarda kurtarıcımız olacaktır. Bu renklerdeki parçaları kombinlemek her ortamda kabul göreceği için daha uygun olacaktır. Dikkat çekici renkler ise her ortamda özellikle resmi işyerlerinde kabul görmeyeceği için kombinlenmesi daha zordur.

Siyah veya beyaz bluzlarınızı işyerinde siyah bir düz bir kumaş pantolonla kombinleyebilir akşam dışarı çıkarken kot pantolonla daha şık ve spor bir havaya büründürebilirsiniz. İşyeri ortamında düz renkli bir tişört ya da beyaz gömlek ile birlikte giyebileceğiniz bir siyah bir elbisenizi iş çıkışı gömleğinizi çıkararak da kullanabilirsiniz.

Ayrıca düz kesimli parçaları aksesuarlarla hareketlendirerek günlük hayata uyumlu hale getirebildiğiniz gibi iş kıyafetiniz de yapabilirsiniz.

stargundem.com.tr