İş Bankası 15 Temmuz Dayanışması'na 10 milyon TL bağışlayacak

Türkiye İş Bankası Grubu 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası'na toplam 10 milyon TL destek vereceğini kamuoyuyla paylaştı.

15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimi sırasında zarar gören vatandaşlar ve ailelerine yardım etmek amacıyla başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na İş Bankası da 10 milyon TL ile destek olacağı bilgisini paylaştı. Türkiye İş Bankası Grubu 10 milyon TL ile 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’^na destek olacak.


Türkiye İş Bankası’nın kampanyaya bulunacağı destekle ilgili yapılan resmi açıklamadan edinilen bilgilere göre, 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan menfur silahlı darbe girişiminde yaralanan vatandaşlar ve şehit aileleri ile dayanışmak amacıyla Başbakanlık tarafından başlatılan dayanışma kampanyasına 6 milyon TL’si banka tarafından karşılanmak üzere Türkiye İşi Bankası Grubu olarak toplamda 10 milyon TL destek de bulunacağı açıklandı.

İş Bankası'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan menfur silahlı darbe teşebbüsünde yaralanan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleri ile dayanışmak, acılarını paylaşmak, yaralarının sarılmasına yardımcı olabilmek için Başbakanlığımızca başlatılan dayanışma kampanyasına 6 milyon TL'si bankamız tarafından karşılanmak üzere Türkiye İş Bankası Grubu olarak toplam 10 milyon TL bağış yapılmasına karar verilmiştir.

Bir kez daha, demokrasimize, Cumhuriyetimize, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen menfur silahlı darbe teşebbüsünü kınıyor, bu elim girişimde şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz."

AA