İran parlamentosuna silahlı saldırı

İran parlamentosu ve Ayetullah Humeyni'nin türbesi önünde silah sesleri duyuldu.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Fars ve Mehr ajansları İran parlamentosunda silah sesleri duyulduğunu bildirdi. İran merkezli Tasnim haber ajansı meclisin içinde bazı kişilerin rehin alındığını ve silahlı çatışmanın hâlâ devam ettiğini iddia etti.

Tasnim, rehine bulunduğuna yönelik iddiaların henüz yetkili merciler tarafından doğrulanmadığını da ekledi. İranlı milletvekili Elias Hazrati, 3 silahlı saldırganın iki sivili yaraladığını belirtirken, bir yetkili saldırganlardan birinin tutuklandığını belirtti. Ayrıca Humeyni’nin türbesinin önünde de yaralılar olduğu bilgisi geldi.

3 kişi saldırdı, 2 kişi yaralı

İran parlamentosundan silah sesleri gelmeye devam ediyor, bir koruma görevlisi yaralandığı aktarıldı. Tasnim haber ajansı ise 3 silahlı kişinin iki kişiyi yaraladığı bilgisini paylaştı. Fars haber ajansı ise erkek bir saldırganın kaçtığını öne sürdü.

Humeyni'nin türbesine saldırı

İran devlet televizyonu, Ayetullah Humeyni'nin türbesi önünde silahlı saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda yaralananlar olduğu bildirildi.Öte yandan Anadolu Ajansı İran muhabiri Mustafa Melih Ahıshalı, “İran devrim lideri Humeyni’nin türbesinin bulunduğu noktada da bazı olaylar olduğu ve yaralıların bulunduğu bilgisi geliyor” dedi.

Hürriyet