iPhone 8 Touch ID Home Düğmesi İçin Değişiklik Geldi

KGI Securities'in Apple analisti Ming-Chi Kuo yeni bir rapor yayınladı. Rapor oldukça dikkat çekici.

KGI Securities'in Apple analisti Ming-Chi Kuo raporunda, iPhone'un home düğmesinin olmayacağı ve yerine sanal butonların kullanılacağı belirtildi. Kuo ayrıca, iPhone 8'in ekran içeriği için 5.15 inç ekranın kullanılacağı belirtilirken, 5.8-inç OLED ekrandan geri kalan bölüm sanal düğmeler olarak kullanılacak.

iPhone 8 İşlev Alanı Nasıl Kullanılacak?

Kuo, Apple'ın yeni biyometrik teknolojileri olan Touch ID için alternatif üzerinde çalıştığını da ekledi. Dün ayrı bir rapor, Apple'ın home düğmesini kaldırdıktan sonra parmak izi okuyucunun da ekranda olacağını gösterdi.

IPhone, 2007'de yalnızca iOS'daki ana ekrana dönmek için kullanılan simgesel ev düğmesi ile piyasaya çıktı. Bununla birlikte, Apple 2013'te cihazın kilidini açmak ve mobil ödeme ödemelerini Apple Pay ile doğrulamak için kullanılan Touch ID parmak izi sensörünü duyurmuştu.

Önceki raporlara göre, yeni nesil iPhone'lar, daha dar ekran çerçeveleri ile daha fazla ekran alanı sunmak önemli bir gelişme sunacak. Yeni iPhone'ların, iris tarayıcı, kablosuz şarj özelliği ve Apple'ın 10. Yıl Dönümü olduğu gibi diğer önemli değişikliklerle birlikte sunulması bekleniyor. Bakalım yeni modeller ile birlikte sunulacak yenilikler nasıl olacak.

Özellikle geçtiğimiz yıldan itibaren oldukça dikkat çeken iPhone serisi, bu konuda beklentileri karşılayabilirse yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.