IPhone 8 İris Tarayıcı Ve Kablosuz Cihazla Gelebilir

Yeni nesil iPhone (iPhone 8) ile ilgili yeni bir rapor geldi. İşte yeni gelen bilgiler.

Yeni iPhone modeli ile ilgili paylaşılan bilgilerde, kullanıcıların gözlerini kullanarak cihazın kilidini açmasını sağlayan bir iris tarayıcı özelliğinin olabileceği belirtiliyor. Apple'ın, şirketin kuruluşunun 10. yıldönümü olması nedeniyle bu yıl iPhone'larda önemli tasarım değişiklikleri yapması bekleniyor. Bu bakımdan gündeme gelen iddialar da telefonlar için oldukça iddialı ve bu durum kullanıcılarda da şimdiden heyecan yaratıyor.

Raporlar Arka Arkaya Geliyor

Önceki raporlar, yeni nesil iPhone'ların kablosuz şarjı destekleyeceğini ve OLED ekranıyla birlikte geleceğini belirtmişti. Özellikle iris tarayıcısı dikkat çekerken, geçen yıl, üretime son verilen Samsung Galaxy Note 7'de iris tarayıcı görülmüştü. Fakat bu cihaz kullanımdan kalkınca kullanıcıların büyük bir bölümü de bu özelliği kullanamamıştı. IPhone'da iris tarayıcı eklenmesinin bu yönden avantaj sağlayacağı kesin görünüyor. Apple Pay gibi mobil hizmetler için kimlik doğrulama işleminin bu yeni yöntem ile basitleştirmesi bekleniyor. Rapora göre, Apple bu yılın başlarında bileşenler tedarik etmeye başlayacak.

Kablosuz Şarj Nasıl Gelecek?

Apple, A1845 model numaralı bir "kablosuz cihaz" için FCC’ye yeni bir dosya hazırladı. Şirket daha önce A1846 ve A1844 cihazları için da dosya hazırlamıştı. Apple, dosyalama, fotoğraf, kullanım kılavuzu ve şema da dahil olmak üzere belgelerin çoğunun kalıcı bir şekilde gizliliğini istediğinden dolayı belgeler hakkında net bir bilgi bilinmiyor. Fakat özellikle A1845 numaralı dosya için kablosuz şarj iddiaları gündemde.