iPhone 7'de uçak modu problemi

Apple'ın 7 Eylül'de tanıttığı ve birkaç gün önce raflardaki yerini alan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta bazı sorunlar yaşandığı iddia edildi. İddialar sosyal medyada yayıldı

Pek çok kullanıcı, sosyal medya üzerinden iPhone 7'nin uçak modu özelliğinde bazı sorunlar yaşadıklarını iddia etti. İddialara göre, iPhone 7 uçak moduna alındıktan sonra, bu işlem iptal edilse bile cihaz tekrar internete bağlanamıyor.

Başka bir iddiaya göre ise bazı kullanıcılar cihazın kablolu kulaklığında ciddi sorunlar yaşıyor. Kulaklık telefona bağlıyken ses akışı devam ediyor ancak, ancak ses kontrol mekanizması kullanıcı tarafından kontrol edilemiyor.

Apple harekete geçti

ABD basını, uzun süredir merakla beklenen yeni modellerde yaşanan sıkıntılar üzerine, şirketin harekete geçtiğini bildirdi. Apple benzer eleştirilerle yine geçtiğimiz hafta iOS 10'un yayınlanmasının ardından da karşı karşıya kalmıştı. Cihazlarına iOS 10'u yükleyen bazı kullanıcılar ekranlarında siyah bir görüntü ile karşılaşmış, şikayetler yine ilk olarak sosyal medyada dile getirilmişti. Apple tarafından konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

“Yazılım güncellemesinin yayınlandığı ilk saat içerisinde az sayıda kullanıcının etkilendiği bir sorunla karşılaştık ancak bu hızla çözüldü. Bu problemle karşılaşanlar güncellemelerini iTunes’a bağlanarak tamamlayabilir veya destek için Apple ile iletişime geçebilirler."

Yeni iPhone modelleri ile ilgili sorunun ne zaman çözüleceği merak konusu.