iPhone 7 alabilmek için sıraya girdiler

Apple'nin ses getiren son akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gece yarısı 00.01'de satışa sunuldu. Cihazları almak isteyenler mağazaların önünde kuyruk oluşturdu

Türkiye'de ilk kez bu yarısı gece satışa sunulan iPhone 7 ve 7 Plus için Bursa ve Konya'da vatandaşlar kuyruk oluşturdu. Daha önce satışa sunulduğu ülkelerden gelen olumsuz haberlere rağmen, merakla ve heyecanla beklenen cihazları almak isteyen vatandaşlar, gece yarısı olmadan mağazaların önünde sıraya girdi. Mağazanın Bursa, İstanbul ve Ankara’daki merkezi şubelerinde satışa sunulan Iphone 7 gece saatlerine ve soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gördü.

BURSA'DA 1 SAAT DOLMADAN TÜM CİHAZLAR TÜKENDİ

Mağazanın Bursa şubelerinde stoktaki iPhone 7’ler bir saat olmadan tükendi. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan iPhone, 3 bin 249 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.Teknoloji mağazasının Marmara Bölge Yöneticisi Remzi Taşkın gece saatlerinde başlayan satışla ilgili yaptığı açıklamada, “Oldukça yoğun bir ilgi var. Gayet başarılı bir şekilde satışı gerçekleştiriyoruz. Gece saatlerinde olmamıza rağmen vatandaşlar mağazamıza akın etti. Satış hedeflerimiz oldukça yüksek ancak şu an talebi karşılama konusunda bile endişeliyiz.” dedi.

İHA