iOS 11'in Kontrol Merkezi'nde Neler Var?

IOS 11’in özellikle kontrol merkezine yönelik yapılan yenilemeleri pek çok farklı özelliği sisteme eklenmesini sağladı.

Apple iOS 11 işletim sisteminde yaptığı yenilikler sayesinde pek çok farklı özelliği kullanıma sundu. Konu ile ilgili paylaşılan son bilgilerde özellikle kullanıcıların artık daha kolay ve fonksiyonlu bir işletim sistemi kullanacağı net bir şekilde görülürken, kontrol merkezinde yer alacak özellikler ve yenilikler şimdiden dikkat çekmeyi başardı.

Neler Yeni?

Yapılan açıklamalarda özellikle düşük güç modu özelliğinin kontrol merkezinde yer alacağı belirtildi. Özellikle pil simgesine tıklayan kullanıcılar, bu özellik sayesinde daha uzun batarya ömrü elde edebilecek. Kontrol merkezinde yer alan diğer bir özellik ise büyütücü. Özellikle iOS 11 işletim sistemi ile birlikte daha da kolay bir kullanıma sahip olan bu yeni özellik, kullanıcıların küçük resimleri görmesini sağlıyor.

Yenilenen iOS 11 kontrol merkezinde dikkat çeken diğer bir özellik ise Apple TV kullanıcılarına yönelik. Öyle ki Apple TV kullanıcıları, yeni işletim sisteminde artık kullanıcı merkezinde yer alan televizyon kumandası sayesinde uzaktan kontrol etme imkanı elde edebiliyor. Merkeze getirilen diğer bir özellik ise ekranın video olarak direkt kaydedilebilmesi. Bunun için de yine denetim merkezi içerisinde yer alan menülerden yararlanılması ve ekran kaydetme özelliğinin kullanılması gerekiyor.