iOS 11’de Neler Yeni?

IOS 11 olarak duyurulan yeni işletim sistemi otomatik kurulum özelliğiyle dikkat çekti.

Uzun zamandan beri gündemde beklenti yaratan IOS 11 sonunda duyuruldu. Yapılan tanıtımlarda mobil işletim sistemi ile ilgili tüm detaylar aktarılırken özellikle, IOS 11’de yer alan yeni özellikler Apple’ın övgüler almasını sağladı.

IOS 11 İle Neler Değişecek?

Kullanıcıların daha özgür olduğu ve kolay bir şekilde işlem yapabildiği iOS 11, otomatik kurulum özelliğine sahip. Otomatik kurulum özelliği ise kullanıcıların cihazını yeniden kurmasını ve yaşadığı sorunları ortadan kaldırmasını sağlıyor.

Veri aktarım noktasında ise yenilenen bir özellik bulunuyor. Öyle ki farklı IOS ya da Mac cihazlarından iPhone modellerine veri aktarımı hızlı bir şekilde sağlanabiliyor. Apple Watch üzerinden dahi artık veri aktarımı yapılabilmesi mümkün. Veri aktarımı için özel bir sistem üzerinde çalışan Apple, veri aktarımı sırasında cihazlara bir kimlik veriyor ve böylece iki cihaz arasında eşleşme yapmak ve ardından veri aktarımını başlatmak mümkün oluyor.

IOS 11 ile birlikte sağlanan otomatik kurulumda özellikle kullanıcıların kimlik bilgilerine ve Apple kimliğini tekrar tekrar girmesi ortadan kaldırıldığında dolayı çok kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde cihaz kurulumları yapabilmek mümkün hale geliyor. Sık sık otomatik kurulum yapacak kişiler cihazlarını kolay bir şekilde sıfırlama imkânına sahip olabilecek.