iOS 11 Beta 3 Yayınlandı! Yeni Neler Var?

Apple tarafından yapılan yeni açıklamalarda iOS 11 Beta 3 versiyonunun yayınlandığı belirtildi.

Her yeni sürümde farklı yenilikleri sisteme katarak farklı bir deneyim sunmayı hedefleyen Apple, iOS 11 Beta 3 sürümü ile yine beklentileri karşılayacağını gösterdi. Yayınlanan yeni sürüm ile birlikte özellikle cihazlara gelecek yenilikler hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkün olurken, test süreci bugün itibariyle başlamış durumda.

iOS 11 Beta 3 Performans Odaklı

iOS 11 3. Beta sürümü ile ilgili yapılan ilk analizlerde, cihazlarda yeni özelliklere yer verileceği ifade edilirken 385 megabayt boyutundaki güncelleme cihazlarda küçük pek çok yenilik getiriyor. Daha iyi kullanıcı deneyimi için sistem performansını iyileştirmeler hedefleyen Apple, bu konuda kapsamlı bir güncelleme sunmaya başarırken kullanıcılar özellikle bazı cihazlarda bu yeni Güncellemeleri alamayacak.

iOS 11 için iPhone 5, iPhone 5c, iPad 3 ve iPad 4 sahipleri güncellemelerden yararlanamayacak. Yayınlanan güncelleme özellikle performans açısından çok ciddi iyileştirmeler içeriyor. Performans anlamında yaşanan pek çok sorun ortadan kaldırabilecek durumdaki güncelleme, bu bakımdan kullanıcıların performans konusundaki sorunlarını da minimuma indirecek. Bu açıdan iOS 11 Beta 3 versiyonunun tüm cihazlar için sunulmasının ardından bu konuda ciddi bir gelişme yaşanabilir.

Apple cephesinden yapılan açıklamalarda bugüne kadar güncellemeler ile ilgili detaylar net bir şekilde belirtilmezken özellikle güncellemelerin ne zaman sunulacağı ve piyasaya ne zaman dağıtılacağı önümüzdeki günlerde açıklanacak.