İnternetten Film İndirenlere Kötü Haber

The Pirate Bay için Avrupa Adalet Divanı tarafından alınan karar tüm dünyada büyük bir ses getirdi.

Korsan film indiren ve korsan olarak telif içeren içeriklere ulaşan kişiler, bundan sonraki süreçte daha da zorlanacak. Öyle ki korsanların en çok kullandığı sistemlerden bir tanesi olan The Pirate Bay, oldukça dikkat çeken bir yaptırım ile karşı karşıya kalabilir.

Yeni Gelişmeler Var!

Avrupa Adalet Divanı tarafından alınan karar ile birlikte sitenin yasaklanması gündeme gelirken, önümüzdeki günlerde yapılacak görüşmeler neticesinde site ile ilgili kesin bir karar verilecek. Alınacak bu karar sonrasında ise özellikle sistemde nasıl bir değişikliğe gidileceği ve kullanıcılara nasıl bir yaptırımın sunulacağı merak ediliyor. Milyonlarca kullanıcının korsan olarak içeriklere ulaştığı bu sistemde, özellikle sitenin kapatılmasının yanı sıra siteye girişlerin takip altına alınması bu konuda pek çok farklı kişinin ceza almasına neden olabilir.

Telif haklarıyla korunsa da korsan olarak içeriklerin yayınlanmasını sağlayan torrent sitesi, bu bakımdan korsana teşvik ve korsan içeriklere izin vermesi nedeniyle çok ağır cezalarla karşı karşıya kalabilir. Üstelik torrent sitesi için alınan bu karar diğer torrent siteleri için de oldukça farklı bir süreç öngörüyor. Öyle ki torrent sitelerinin devi olarak bilinen The Pirate Bay için böyle bir kararın alınması, diğer sitelerin de direk kapsam altına alınmasına neden olabilir.