İnternet Paketi Yetmeyenlere Google’dan Kontrol İmkanı

Özellikle hızlı internet hizmetlerinin geliştirilmesi mobil veri konusunda sıkıntı yaratırken Google bu konuda yeni bir çözüm sunuyor.

Türkiye gibi pek çok farklı ülkede mobil bağlantıda yeni bir dönem başladı. Daha hızlı bir şekilde sunulan bu hizmetlerde özellikle kullanıcıların çok hızlı bir şekilde kotalarını tüketmesi ciddi sorunlara yol açıyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen Google ise Android cihazlar için özel bir uygulama geliştirdi. Uygulama ile birlikte hücresel veri kullanımını kontrol altına alma imkânına sahip olan kullanıcılar, böylece paket aşımı ya da kotayı hemen bitirme gibi bir durumla karşılaşmayacak.

Uygulama İndirilebilir Durumda

Şu anda test aşamalarının yapılan uygulamada özellikle internet paketi kullanımlarının detaylı bir şekilde görüntülenmesi mümkün. Özellikle mobil veri kullanan tüm uygulamaların kota durumları ve ne kadar internet harcadığı da net bir şekilde görülebilecek. Böylece kullanıcılar kotalarını kontrol etme noktasındaki yaşadığı tüm zorlukları kolay bir şekilde uygulama üzerinden takip edebilecek.

Üstelik uygulamalara yönelik olarak internet bağlantısının kısıtlanması ve uygulamanın mobil veri kullanımının engellenmesi mümkün. Bu açıdan mobil veri kullanımı kontrolleri tamamen kullanıcılara bırakan Google, yeni uygulamasıyla pek çok kişinin tüm ihtiyacını karşılayabilecek. Android işletim sistemine özel olarak sunulan bu yenilik Google Play Store üzerinden indirilerek kullanılabilir.