Instagram'a Beklenen Özellik Geldi!

Instagram için yapılan yeni açıklamalarda, arşivleme özelliğinin kullanıcılara sunulduğu belirtildi.

Instagram özellikle son dönemlerde yaptığı hamlelerle daha fazla kişiye ulaşma şansı elde ederken yeni özellikler uygulamanın daha da etkin bir hale gelmesini sağladı. Öyle ki konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda, Instagram’ın arşivleme özelliğine sahip olacağı ve kişilerin fotoğraflarını silmek yerine arşive alabileceği belirtildi.

Kullanıcılar Nasıl İşlem Yapacak?

Fazla beğeni almış fakat profil üzerinde durması istenmeyen fotoğraflar için arşiv özelliğini kullanılabilecek olan kişiler, böylece fotoğraflarını silmekten kurtulacak ve aynı zamanda uygulama üzerinde tutmaya devam edecek. Bu açıdan arşivleme özelliğinin kullanıma sunulması, bu konuda dikkat çekmeyi başarmış durumda. Arşivleme seçeneğini kullanmak isteyen kullanıcıların öncelikli olarak uygulamayı güncellemesi gerekiyor. Güncelleme alındıktan sonra ise uygulamada yer alan seçenekler arasında arşiv bölümüne geçiş yapılması yeterli oluyor.

Fotoğrafları silmeden arşive eklemek isteyen kişiler, fotoğraflar üzerindeki seçeneklerden arşiv menüsünü kullanarak kolay bir şekilde fotoğrafı arşive alabiliyor. Aynı zamanda kişilerin fotoğrafları silmek yerine böyle bir özellikten yararlanması da yine kullanıcıların fotoğraflarını el altında tutmasını sağlıyor.

Güncelleme ile ilgili yapılan açıklamalarda bugünden itibaren tüm Android ve iOS kullanıcılarına güncellemenin sunulacağı belirtildi. Bu açıdan yeni özellik için telefonu üzerinden yapacağınız güncelleme kontrolü arşivleme özelliği de kullanmanızı sağlayabilir.