Instagram Hikayeleri 1 Yaşını Doldurdu

Instagram Hikayeleri 1 yıllık süreyi geride bıraktı. İşte detaylar.

Instagram, Snapchat’in özelliğini alarak bir yıl önce başlattığı Instagram Öyküleri 1 yaşına girdi. Şu an 250 milyonu aşkın kullanıcısı olan bu özellik, ilk doğum gününü kutluyor. Instagram, Snapchat’i endişelendirecek Öyküler hakkında bazı istatistikler de paylaştı. Bu bakımdan Instagram Hikâyeleri ile ilgili paylaşılan bilgiler aynı zamanda Snapchat ve Instagram arasındaki rekabette de yeni bir dönem başlattı.

Instagram Hikayeleri Kullanım Oranları Neler?

Instagram, kullanıcı görüşlerini de bildirdi., 25 yaşın altındakilerin, platformda günde 32 dakikadan fazla harcıyor. 25 yaş ve üstü ise günde 24 dakikadan fazla zaman harcıyor. Facebook'a ait fotoğraf ve video paylaşım sitesi son bir yılda Instagram Hikayeleri'nde 20'den fazla yeni özellik sundu. Instagram, Instagram'daki işletmelerin% 50'sinden fazlasının geçen ay bir Instagram Hikayesi hazırladığını da söyledi. Bu bakımdan kullanıcıların yanı sıra işletmeler için de yeni özellik oldukça cazip durumda.

En Popülerler Ne?

Instagram Hikayelerindeki en iyi beş konum etiketinin de paylaşıldığı rapora göre etiketler şöyle; Jakarta, São Paulo, New York, Londra ve İspanya. Canlı Konum etiketi, Dijital saat etiketi, "Beğen" etiketi, Hashtag etiketi ve Hava Durumu etiketi ise ilk 5’te yer alan çıkartmalar. Filtreler söz konusu olduğunda ise Puppy ear, uyku maskesi, Bunny kulakları, kalp şeklindeki dartlar, aşk ve koala kulakları sıralamada yer alıyor.