“İktidar partisi ilk önce kendi içindeki FETÖ’yü temizlesin”

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, FETÖ’nün siyasetten de temizlenmesi yönünde yapılan açıklamaları hatırlatarak 'bu konuda en rahat parti Saadet Partisi' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi içinde bir tane FETÖ’cü bulunmasının mümkün olmadığını parti üyelerinin sadece milli görüşe bağlı olduğunu söyledi.

"Toplumun her katmanına sızan FETÖ'nün siyasetten de temizlenmesi" yönünde açıklamalar yapıldığını anımsatan Kamalak, bu konuda en rahat partinin Saadet Partisi olduğunu bildirdi.

“İlk önce iktidar partisi kendi içindeki FETÖ’cüleri temizlesin”

FETÖ'nün siyasetten de temizlenmesi için ilk adımı iktidar partisinin atması ve bünyesindeki FETÖ'cüleri temizlemesi gerektiğini vurgulayan Kamalak,

"Paralel yapının bizimle uzaktan yakından ilişkisi olamaz. İncelendiğinde görülebilir. Partimizde bir tane FETÖ'cü bulamazsınız. Partililerimiz sadece Milli Görüş'e bağlıdır. Yapının asıl olarak büyütüldüğü, teşvik edildiği, beraber ıslanıldığı yer iktidar partisi” şeklinde konuştu. Kamalak hukukçu kimliğine değinerek OHAL süresi dolduktan sonra KHK’ların aleyhinde herhangi bir dava açılmasının söz konusu olamayacağını da açıklamaların da belirtti.

“KHK’ların aleyhinde dava açılamaz”

Anayasanın 148. maddesinde "Olağanüstü hallerde, sıkıyönetim ve savaş hallerinde çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerin şekil ve esas bakımından anayasaya aykırılığı iddiasıyla, Anayasa Mahkemesinde dava açılamaz." hükmünün yer aldığına işaret eden Kamalak,
"Dolayısıyla KHK'lara yönelik sonrasında dava açılamaz, yerel mahkeme diyecek ki 'KHK ile atılmışsınız ve bu da anayasada yer alıyor.' Yapabilecek bir şey olamaz." dedi.
AA