İkinci Elde Dizel Kazandırdı

İkinci el araç fiyatlarına yönelik yapılan araştırmalarda özellikle dizel yakıtlı araçların daha dikkat çektiği belirtildi.

Özellikle otomobil fiyatlarına yönelik yapılan araştırmalarda, dizel yakıt kullanan araçların fiyatlarında artış yaşandığı belirtildi. Yaşanan bu artışlar ile birlikte özellikle dizel araca sahip olan kişiler araçlarını daha yüksek fiyat üzerinden satma imkanı elde etti.

Konu ile ilgili Türkiye'deki bir firma tarafından yapılan araştırmalar, özellikle araç satışlarının 2016 yılındaki son durumu ile ilgili detayları gözler önüne sererken araç fiyatlarının yıl genelinde yüzde 5.3 oranında artış gösterdiği belirtildi.

Dizel Daha Çok Tercih Edildi

Özellikle benzin ve dizel arasında yapılan karşılaştırma ise oldukça dikkat çekti. Araştırmalara göre dizel araçlar, benzinli araçlara göre yüzde 12 daha yüksek bir fiyattan alıcı buldu. Piyasadaki bu hareketliliğin en iyi yorumlanması ise özellikle dizel araçların daha fazla tutulduğu ve tercih edildiği yönünde oldu.

Araştırmalarda düz vites ve otomatik vites konusunda da karşılaştırmalar yapıldı. Rapora göre otomatik vitesli araçların yüzde on daha yüksek fiyattan alıcı buldu ve özellikle son dönemlerde otomatik vitese yönelik ciddi bir artışın olduğu ifade edildi. Yapılan bu açıklamaları ile birlikte özellikle araç satışlarının 2016 yılında nasıl gerçekleştiği de gözler önüne serildi. Özellikle yeni bir araç almak ya da mevcut aracını değerlendirmek isteyen kişiler bu değişiklikleri göz önünde bulundurarak işlemlerini yapabilir.