İkili eğitim sistemi kalkıyor, okul öncesi eğitim zorunlu oluyor

Başbakan Binali Yıldırım Orta Vadeli Programı açıkladı. Yıldırım 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimin son bulacağını ve tam gün eğitim yapılacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım OVP’yi açıkladı. Yıldırım, 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitim sisteminin sona ereceğini ve artık tüm eğitim öğretim kurumlarında tam gün eğitime geçileceğini söyledi.

Yıldırım kararı ‘öğrencilere kötü haber’ şeklinde duyurdu. Haber7’nin haberine göre Başbakan Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada Öğrencilere kötü haber. Yarım gün okuyacaklardı tam gün okuyacaklar. 2019'un sonuna kadar bunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Okul öncesi eğitim de bu süreçte zorunlu hale getirilecek

Başbakan Yıldırım, önümüzdeki günlerde ikili sisteme geçileceğini ve okul öncesi eğitimin de zorunlu hale getirileceğini açıkladı.

“Önümüzdeki günlerde okul öncesi eğitimi de zorunlu hale getireceğiz” eklinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarının devamında ülkedeki yabancı dil eğitimindeki aksaklıklara da değinerek şu ifadeleri kullandı:

"Millet, Türkiye'de yabancı dil bilme oranı yüksek sanıyor. Öyle değil. 4+4+4 sisteminde 5. yılda yabancı dil zorunlu hale gelecek.”

Haber7