İki kardeş deniz yatağından düşerek boğuldu

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Türkmen kardeşler Muğla Fethiye'de girdikleri denizde boğularak hayatını kaybetti.

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen 2 Suriyeli Türkmen kardeş Muğla'da girdikleri denizde boğuldu.

Alınan bilgiye göre olay, dün öğle saatlerinde Muğla'nın Fethiye ilçesi Kumluova Mahallesi'nde meydana geldi. İnşaat ustası 4 çocuk babası Ali El Ali, bir süredir denize gitmek isteyen çocuklarının isteğini kırmadı ve denize götürdü. Aile sofrayı hazırladığı esnada Fazi El Ali (10) ve Mail El Ali (9) kardeşler, babalarının aldığı deniz yatağı ile suya girdi. Yataktan düşen iki çocuk bir süre sonra çırpınmaya başladı.

Milliyet'te yer alan habere göre, denizin dalgalı olması nedeniyle gözden kaybolan çocukları kurtarmak için sahildeki vatandaşlar seferber oldu. Teknenin yardımıyla bulundukları yerden çıkarılan iki çocuğa 112 sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti.

Fazi El Ali Fethiye Devlet Hastanesine, Mail El Ali ise Kaş Devlet Hastanesine götürüldü. İki kardeş yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İki kardeşten Mail El Ali'nin cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna, Fazi El Ali'nin cenazesi ise Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı. (Milliyet)