İDO bayramda 4 milyon yolcunun ulaşımını sağlayacak

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Kurban Bayramı’nda 370 bin aracıyla 4 milyon yolcuya hizmet vermeyi planlıyor.

İDO Kurban Bayramı boyunca toplam 370 bin araçla 4 milyon yolcunun ulaşımını sağlamayı planlıyor. 4 milyon yolcunun ulaşımını sağlamayı planlayan İDO 5.374 sefer ile rekora doğru gidiyor.

Yolcularına güvenilir ve rahat ulaşım olanağı sağlayan İDO, 9 Eylül Cuma gününden 18 Eylül Pazar gününe kadar Kurban Bayramı süresince 5.374 sefer yapacak. 370 bin araç kapasitesi olan İDO 4 milyon yolcu taşıyacak.

Bayram dönemindeki yoğun trafikten uzak, keyifli seyahatin adresi İDO, özellikle Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında 24 saat doldur-boşalt yöntemiyle trafiği rahatlatacak. İstanbul’da Yenikapı ve Pendik’ten Yalova, Bursa ve Bandırma’ya gerçekleştirdiği hızlı feribot seferleri ve Çınarcık – Esenköy, Armutlu TK- Armutlu, Marmara- Avşa Adası dış hat deniz otobüsü seferleriyle de Marmara’da sıkışan ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıracak.

874 Hızlı Feribot, iç ve dış hat olarak 988 Deniz Otobüsü ve 3.512 araba vapuru olmak üzere toplam 5.374 sefer gerçekleştirecek İDO, bayram yoğunluğu sebebi ile misafirlerini mağdur etmemek adına özel bir tarife uygulayacak.

Bayrama özel ek seferler eklendi

Bayram yoğunluğu sebebi ile adına özel tarifeye geçerek ek seferler de koyan İDO, dış hat hızlı feribot seferlerinde 202, deniz otobüsü seferlerinde ise 40 adet olmak üzere, toplam 242 ek sefer açıkladı.