İçişleri Bakanlığı'ndan Halk Özel Harekat'a soruşturma

Bir süredir gündemden düşmeyen ve tartışma konusu olan Halk Özel Harekatı Derneği hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı.

İçişleri Bakanlığı, bir süredir tartışma konusu olan "Halk Özel Harekatı Derneği" hakkında hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla inceleme başlattı. Ayrıca internetten farklı bir adla kayıt dışı yayın yapan "Halk Özel Hareketi Derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

"Söz konusu dernek hakkında gerekli inceleme yürütülmektedir"

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, "Son günlerde hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu yolunda basında haberlere konu olan, 'Halk Özel Harekatı Derneği' hakkında, Bakanlığımızca ilgili mevzuat gereğince, gerekli inceleme ve araştırmalar yürütülmektedir" denildi.

Bakanlık açıklamasına şu şekilde devam etti:

Bakanlık suç duyurusunda da bulundu

Yine Bakanlığımıza ulaşan bilgilerden adı geçen dernekten farklı olarak, resmi olarak kurulmayan ve kayıtlarımızda da adı geçmeyen, 'Halk Özel Hareketi Derneği' adı ile internet üzerinden yayın yapan bir başka oluşum hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, konu ile ilgili merciler nezdinde takip edilmektedir. Kamuoyunasaygı ile duyrulur...