Hyperloop One, İlk Sistem Testini Tamamladı

Hyperloop One için yapılan resmi açıklamalarda dünyanın ilk tam sistem Hyperloop testinin başarıyla tamamladığını açıklandı.

Hyperloop tarafından geliştirilen yeni sistem, tüm dünyada dikkat çekmeyi başarmıştı. Uzun zamandan beri çeşitli geliştirme çalışmalarının yapıldığı Hyperloop One için test sürecine geçiş yapılırken, tüm dünyada bir ilk olan yeni test, başarılı bir şekilde tamamlandı. Şirket, gerçekleştirilen testin, çok safhalı bir programın 1. aşaması olduğunu söylerken, önümüzdeki dönemlerde diğer aşamaların da takvim dahilinde yapılacağını söyledi. 12 Mayıs 2017'de Nevada Çölü'ndeki DevLoop test pistinde gerçekleştirilen testte, özelikle ilk testten başarılı sonuçların alınması Hyperloop One projesine olan inancı ve ilgiyi de arttırmış oldu. Araç, manyetik havayı kullanarak yolun ilk kısmının üstünde 5.3 saniyede yol aldı. 70mph'lik bir hıza ulaşılan bu test, başlangıç aşaması ile az olarak görülse de ikinci testte hedef çok daha yüksek. Açıklamalara göre bir sonraki test aşamasında hedef 250mph’lik hız.

Özel Pod Prototipi Tanıtıldı

Entegre sistem içinde çalışacak olan Pod'un prototipi de tanıtıldı. Elektromanyetik sistemleri ve kullanarak çalışacak olan Pod, tüp içindeki yolcu ve kargoyu sorunsuz bir şekilde iki nokta arasında taşıyacak. Alüminyumdan ve hafif bir karbon fiberden yapılmış olan Pod, hem tasarım hem de kullanış noktasında oldukça etkili.

Tüm Sistemler Test Edildi

Hyperloop One için yapılan testte tüm bölümlerin test edildiği açıklandı. Buna göre yüksek verimli motor, araç süspansiyonu, manyetik kaldırma, elektromanyetik fren, vakum pompalama sistemi ve daha fazlasını içeren tüm sistem bileşenleri yeni test ile birlikte kontrol edildi ve tüm bölümler testi geçmeyi başardı.