Hulusi Akar, ikinci darbe girişimi iddialarına cevap verdi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ikinci darbe girişimi iddialarına ilişkin, “Ben ihtimal vermiyorum, öyle bir potansiyel yok” dedi.

TBMM’nin 26. Dönem 2. Yasama Yılı açılışı nedeniyle verilen resepsiyona katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, basın mensuplarının ikinci darbe girişimi iddialarını sormaları üzerine “Bu tür duyumlar bitmez. Değişik şekillerde gündeme geliyor. Bunların organize bir şey olacağına… Tabi ki ciddiye alıyoruz, ama olacak manasında değil, biz her işimizi ciddiye alıyoruz. Bunlara ben şahsen ihtimal vermiyorum, öyle bir potansiyel yok.” diye konuştu.

"TERÖRİST UNSURLAR DIŞINDA KİMSEYLE SIKINTIMIZ YOK"

Orgeneral Akar, PKK terör örgütüne karşı verilen mücadelelere de değindiği açıklamasında şunları söyledi: "Bölge halkıyla ilişkilerimizin ne kadar iyi gittiğini görüyorsunuz. Biz Kürt vatandaşlarımızla çok samimi ilişki içindeyiz. Bizim terörist unsurlar dışında herhangi bir kimseyle sıkıntımız olmadığını kaç kere söyledik. Bu konuda Türk Silahlı Kuvvetleri son derece hassas. Her türlü riski alarak, her türlü güçlüğe göğüs gererek oradaki vatandaşlarımıza herhangi bir zarar vermemek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bu da zaten bizim kültürümüz ve disiplinimizin gereği."

İHA