Hücresel Bağlantı Özellikli Apple Watch, Bu Yıl Tanıtılacak

Apple Watch ile ilgili yeni bilgiler geliyor. Açıklamalara göre yeni cihaz bu yıl tanıtılacak.

Bloomberg tarafından paylaşılan bir rapora göre, hücresel bağlantı desteği ile gelecek olan Apple Watch için yeni bir sürüm üzerinde çalışılıyor. Apple Watch, Intel tarafından sağlanan bir modem çipini kullanarak dahili bir LTE kablosuz bağlantı özelliğine sahip olacak. Böylece bağlantıda bağımsız olacak Apple Watch, kullanımda çok daha bağımsız bir hale gelecek.

Yeni Apple Watch Özellikleri Neler Olacak?

Apple'ın ABD ve Avrupa'daki taşıyıcılarla yeni görüşmeler yaptığı da söyleniyor. Yaklaşan Apple Watch'un, bir iPhone'la eşleştirmek zorunda kalmadan şarkı indirmek gibi online görevleri gerçekleştirmesi adına Apple tarafından çalışmalar yapılıyor. Bu bakımdan çalışmaların tamamlanması halinde Apple Watch daha kapasiteli olacak.

Yeni Apple Watch Ne Zaman Tanıtılacak?

Hücresel bağlantıya sahip Apple Watch, büyük olasılıkla Eylül ayında gerçekleşen Apple'ın iPhone etkinliğinde tanıtılacak. Bununla birlikte, cihazın pil ömrüyle ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle cihaz 2017'den sonraya da ertelenebilir. Bu bakımdan şu anda tüm gözler Apple Watch için yapılacak resmi açıklamalara çevrilmiş durumda. Bu noktada çok farklı soru işaretinin olması ise Apple adına bir handikap yaratabilir. Zira pek çok sızdırmanın yapıldığı cihazlar için yüksek özelliklerin söylenmiş olması beklentileri arttırıyor. Fakat Apple’ın bu beklentileri karşılamayacak olması ise Apple Watch için kötü bir not yaratabilir.