Huawei'den Yeni Orta Segment Cihaz: Y7 Prime

Son dönemlerin en etkili markalarından bir tanesi olan Huawei orta segmente yönelik yeni bir model tanıttı. İşte Y7 Prime.

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi konumunda olan Huawei, orta segmente yönelik çıkardığı telefon ile oldukça dikkat çekti. Yapılan tanıtımlarda telefonların teknik özellikleri, ne zaman piyasaya sunulacağı ve farklı bölgelerdeki satış fiyatları paylaşılırken telefonda özellikle orta segmente rağmen yüksek donanımlara yer verilmiş olması kullanıcıların ilgisini çekti. Açıklamalarda telefonda yer alan teknik detaylar ile ilgili tüm veriler paylaşılırken, telefonda yer alacak teknik özellikler şöyle olacak;

5.5 inç genişliğinde, 720p çözünürlüklü IPS dokunmatik panel

Metal gövde

Snapdragon 435 işlemcisi

3 GB RAM

Android 7.0 Nougat işletim sistemi ve EMUI 5.1 arayüzü

4000 mAh batarya

8 MP ön kamera

12 MP arka kamera

32 GB dahili depolama

MicroSD kart desteği

Çift SIM kart desteği

Parmak okuyucusu

Bu yüksek özellikleri ile gelecek telefonun fiyat etiket aralığı ise 215 Euro ile 249 Euro arasında değişiyor. Bu bakımdan telefonun satılacak farklı bölgelerde bu aralıklarda etiketler belirlenecek. Telefonun kullanıcı dostu olduğu ve düşük ücretler ile telefon almak isteyen kişiler için de cazip bir alternatif yarattığını söylemek mümkün. Özellikle Huawei güvencesiyle sunulacak bu cihazların, Avrupa ve Amerika gibi bölgelerde yüksek satış rakamlarına ulaşabilmesi mümkün görünüyor.