Huawei Watch 2 Resmi Olarak MWC 2017'de Tanıtılacak

Android Wear 2.0 ile gelen Huawei Watch bu konuda oldukça iddialı.

Yaklaşık bir hafta önce piyasaya sürülen Android Wear 2.0, üreticileri de harekete geçirdi. Yeni işletim sistemi güncellemesinin hemen ardından hem LG Watch Style hem de Watch Sport dünyanın ilk Android Wear 2.0'ı kullanan cihazlar oldu. Şimdi ise sırada Huawei var. Huawei Watch 2 modeli ile piyasaya giriş yapacak marka, bu konuda daha iddialı.

Huawei'nin CEO'su Richard Yu, Weibo'ya, Mobil Dünya Kongresi'nde Google'ın en yeni giyilebilir işletim sistemini kullanan Huawei Watch 2 modelin tanıtılacağını duyurdu. Bu açıklama, HuaweiWatch2 hashtagi ile birlikte geldi ve bu konuda şimdiden sosyal medyada konuşulmaya başardı. Watch 2'nin fiziksel aktivite ve sağlık takibi üzerinde çok daha kapsamlı bir şekilde destek sunacağı açıklandı. Ayrıca Huawei Watch 2 önceli modellere göre daha lüks görünümlü olacak.

Huawei Watch 2 Detayları Neler?

Ocak ayında, Huawei Watch 2'de dahili bir SIM kart takılabileceği konusunda sızdırmalar yapılmıştı. Bu özelliğin gelmesi akıllı saatlerde yeni dönem başlatabilir. Fakat şu ana kadar konuyla ilgili herhangi bir doğrulama gelmedi.

Huawei Watch 2 Özellikleri Neler?

Huawei Watch 2; 42 milimetre gövde, 1,4 inçlik bir ekran, deri veya paslanmaz çelik bant ile gelecek. Bununla birlikte silikon kayışlar da kullanıma sunulabilir.

Bu yılki Mobil Dünya Kongresi, 27 Şubat'ta resmen başlayacak ve bu nedenle, Huawei'nin yaklaşmakta olan giyilebilir ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak çok kısa süre içerisinde mümkün olacak.