Huawei P10 Geekbench'de Görüldü

Dün Huawei resmi olarak Huawei P10'u 27 Şubat'ta başlayacak olan MWC 2017'de tanıtacağını doğruladı. İşte sızan bilgiler.

Geekbench'in benchmark veri tabanında tespit edildiğini de resmen doğrulandığı için cihazın özellikleri net bir şekilde öğrenildi. Geekbench listesinde Huawei P10'da 4GB RAM yer alıyor ve Android 7.0 Nougat işle kutudan çıktığını görülüyor.

Listede 1.84GHz'lik bir saat hızı ile muhtemelen Kirin 960 kullanılacak. Geekbench'den sadece puanlar görülse de son haftalarda cihazla ilgili pek çok önemli bilgi sızdırıldı ve teknik özellikler de böylece görüldü.

Huawei P10 Özellikleri Neler?

Huawei P10'un 5.2-inç Full HD ekranı, 64GB dahili belleği, arkadaki 12 megapixel çift kamerası ve 8 megapiksel ön kamerası olacak. Ayrıca, P10'a benzer özelliklere sahip olan, ancak daha düşük Kirin yonga seti (Cortex A53 tabanlı Kirin 655) olan bir Huawei P10 Lite de tanıtılacak. Ayrıca P10 Plus olarak da 5.5 inçlik Quad HD'ye duyarlı AMOLED ekranlı ve 4GB ve 6GB RAM seçenekleri ile piyasaya yeni cihaz sürülebilir.

Huawei P10 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Cihazlar için soru işaretleri fazla. Huawei P10 modelinin üst segment telefonlarla eş değer bir etikete sahip olması bekleniyor. Barselona'da bu ay tanıtıldıktan sonra Huawei P10 için her şey netleşecek.

Şubat ayındaki etkinlik için çok az bir süre kaldığından dolayı artık Huawei P10 soru işaretleri de giderilebilecek. Bakalım Huawei, yeni amiral gemisi ile nasıl bir fark yaratacak.