Huawei Aralık’ta Apple’ı Geçti

Huawei nin üst düzey temsilcisi tarafından yapılan yeni açıklamalarda Aralık 2016 döneminde Huawei’nin Apple’ı geçtiği belirtildi.

Dünyanın 3 telefon üreticisi olarak kabul edilen Huawei, hedefini giderek yükseltiyor. Özellikle önümüzdeki yıllarda Listenin üst sıralarında yerleşmeyi hedefleyen Huawei, bazı dönemlerde Samsung ve Apple'ı geçmeyi başarıyor.

Huawei Çok İddialı

Üst düzey yönetici tarafından yapılan son açıklamalarda, özellikle Aralık 2016 tarihi itibariyle markanın Apple cihaz satışlarını geride bıraktığı belirtildi. Bu açıklamalar ile birlikte dönemsel olsa da Huawei ne Apple'ı geçme noktasında başarı gösterdiği dikkatlerden kaçmadı. Yönetici tarafından yapılan açıklamalarda, Huawei’nin Aralık itibariyle yüzde 13.2’lik bir pazar payına ulaştığı da ifade edildi. Böyle bir payın elde edilmiş olması, markanın telefon sektöründe daha da güçlendiğini net bir şekilde gösteriyor. Fakat elde edilen rakamlar Apple'ın geçişi noktasında ne kadar yeterli olduğu bilinmiyor.

Sadece Aralık ayını kapsayan bu iddialarda, markanın aynı zamanda ne kadar satış yaptığı da paylaşılmamış durumda. Bu açıdan gündeme düşen bu açıklamaların ardından oldukça farklı tartışmalar da yapılmaya başlanmış durumda. Özellikle yöneticinin bu açıklamaları yaparken hangi raporları baz aldığı oldukça tartışılıyor.