Huawei Android 8 İçin EMUI 6 Getirecek

Huawei EMUI 6'ya dayanan Android 8.0 güncellemesi üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

Android 8.0 tabanlı EMUI 6'nın piyasaya sürülmesiyle birlikte, Huawei, mevcut Nougat tabanlı EMUI 5'e kıyasla gelişmiş kullanıcı deneyimi yaşatacak. Weibo gibi çok önemli kaynaklarda doğrulanan bu gelişme, özelikle telefon tercihlerini Huawei’den yana yapanlarda heyecan yarattı.

Android 8 Resmen Açıklanmıştı

Yu Chengdong, Pekin'de düzenlenen 2017 Çin İnternet Konferansı'nın açılış konuşması sırasında, Huawei'nin yakında piyasaya sürülecek olan Android 8.0'ı optimize etmeye çalıştıklarını söylemişti. Bu bakımdan markanın Android 8 için çalışmalara başladığı net bir şekilde biliniyordu. Üstelik gelinen noktada, marka kendi özel ara yüzünü de bu yeni sisteme yönelik düzenleyecek.

EMUI 6 Neler Sunabilir?

EMUI 6 kullanıcı deneyimi, yeni güncellemeler ile birlikte daha yumuşak bir hale gelecek. Huawei'nin 4GB RAM'inin diğer aygıtlarda 6GB RAM'den daha pürüzsüz bir deneyim kazandığı gerçeği özellikle EMUI 6 için beklentileri arttırıyor.

Android 8, Google'ın gelecek işletim sistemi güncellemesi olacak. Resmi olarak Mayıs ayında Google I / O 2017'de ilan edilmişti. Tanıtım sonrasında henüz kullanıma sunulmayan bu yeni güncelleme, 2017 yılının 3. çeyreğinde piyasaya çıkacak ve tek tek tüm üreticiler tarafından güncellenmeye başlanacak. Fakat Android 7 kullanım oranlarının dahi oldukça düşük olduğu bir dönemde Android 8 için 2018 oldukça erken bir yıl olacak.