HTC U11 Satışları HTC'nin Yüzünü Güldürüyor!

HTC telefonlarından piyasaya sunulan HTC U 11 modellerinin oldukça iyi satış rakamlarına ulaştığı belirtildi.

HTC geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi olan HTC U 11 ile piyasaya giriş yapmıştı. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda ise yeni telefonların oldukça dikkat çektiği ve kullanıcılar tarafından talep gördüğü belirtildi. Tasarımı ve performansıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı başaran HTC bu bakımdan stoklarına kısa süre içerisinde tüketilen fırsatı elde etti.

Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan HTC'nin akıllı telefon departmanı başkanı Chang Chia-lin özellikle markanın yeni amiral gemisinin önceki amiral gemilerinden çok daha fazla sattığını ve şimdiden onları geçmeyi başardığını söyledi. Yapılan bu açıklamalar ile birlikte markanın geleceğe yönelik hedeflerinin neler olduğu ortaya çıkarken özellikle HTC U 11 modeli üzerinde yapılacak geliştirmeler ile birlikte hedef kitleye erişilecek. Kullanıcıların yeni telefonu sevmesi ve tercih etmesi aynı zamanda bir sonraki versiyonların da daha yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlayacak.

Bu açıdan önümüzdeki günlerde itibaren yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte HTC mobil sektörde durumunu çok daha iyi bir hale getirebilir. Yapılan satış raporları ile ilgili net rakamlar paylaşılmazken özellikle önümüzdeki günlerde hep bu satış rakamlarının ortaya çıkması ve markanın bu alanda ne kadar iyi bir başarı elde ettiğini de görülmesi bekleniyor.