HTC Desire 10 Pro, Bir Kadının Elinde Patladı

Yeni bir patlama haberi daha geldi. BU seferki patlayan cihaz HTC Desire 10 Pro oldu.

Geçen yıl Samsung'un Galaxy Note7 akıllı telefonlarının pil ısıtma sorunları nedeniyle patlaması tüm yıl boyunca dikkat çekmişti. Şirket fiyaskonun ardından cihazı tamamen piyasadan çekmek zorunda kaldı. Şimdi ise akıllı telefon patlamasıyla ilgili yeni bir olay daha gündemde. Patlayan telefon bu kez bir Samsung değil. Açıklamalara göre patlamaya sebebiyet veren yeni cihaz Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC tarafından üretildi.

Twitter’dan Duyurdu

HTC Desire 10 Pro patlamasını Twitter hesabı üzerinden paylaşan kullanıcı, olayın 21 Haziran 2017'de patladığını duyurdu. Üstelik telefonun elde kullanım sırasında patlaması, kadının elinde ciddi bir tahribat yarattı.

Patlama Olayı Kısa Sürede Dikkat Çekti

Delhi'de yaşayan Nidhi Kumar, Facebook ve Twitter'da HTC Desire 10 Pro'nun 21 Haziran'da patladığını ve parmaklarının yandığını açıkladı. Yanıklara ek olarak, patlamadan göz enfeksiyonu da kapan kadın, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, telefon üreticisine ciddi bir sitemde bulundu.

Yazıda, telefonun şarj edilmediğini ve sadece telefon görüşmesi sırasında patladığını söyledi. Nidhi ayrıca, HTC'nin bir hafta sonra bile şikayetine yanıt vermediğini söyleyerek HTC’yi hedef gösterdi.

“Çalışamayacağım ve günlük işlerini yapamayacağım” diyen kadın, meselenin çözülmesini ve bu durumun ciddiye alınmasını istediğini söyledi. HTC, geçen yıl Kasım ayında Hindistan'da Desire 10 Pro'yu piyasaya sunmuştu.