Hemşire kılığına girip 4 ay çalışmış

Adana Devlet Hastanesi'nde hemşire kıyafeti giyen bir kişinin, 4 ay boyunca hemşire kılığında çalıştığı ortaya çıktı. K.H., unvan dolandırıcılığından gözaltına alındı.

Adana Devlet Hastanesi bir skandala sahne oldu. 21 yaşındaki K.H. isimli şahsın, hemşire kıyafet giyerek 4 ay boyunca hastanede dolaştığı ortaya çıktı.

SURİYELİ AİLE İÇİN BAŞLATILAN SORUŞTURMA

SKANDALI ORTAYA ÇIKARDI

Suriye'deki iç savaşta yaralanan ve babası Ahmet İlevi tarafından getirildiği Adana Devlet Hastanesi’nde tedavi edilmeden gönderildiği öne sürülen Suriyeli 7 yaşındaki Emine El İlevi ile ilgili başlatılan soruşturma, bir skandalı ortaya çıkardı. Hastane bahçesinde küçük kızla ilgilenen hemşire kıyafetli 21 yaşındaki K.H.’nin sağlık personeli olmadığı ve 4 aydan beri hastanede dolaştığı anlaşıldı.

İddiaya göre, Suriyeli Ahmet El İlevi yaralı kızı Emine El İlevi'yi tedavi için Türkiye’ye getirdi. Hatay’da ilk müdahalesi yapılan Emine’yi daha sonra Adana’ya getirdi. Adana Devlet Hastanesi yetkilileri, ’çocuk genel cerrahı’ olmadığı gerekçesi ile Emine El İlevi’yi kabul etmedi. Hastane bahçesinde yatan küçük kıza, bir hemşire yardım etti. Ardından da kızını kucaklayan baba Ahmet El İlevi, 300 metre ilerideki Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne götürdü. Küçük kız burada tedavi tedavi altına alınırken, Kamu Hastaneleri Birliği de, hastayı kabul etmeyen Adana Devlet Hastanesi hakkında soruşturma başlattı.

4 AY ÇALIŞMIŞ

Olay ile ilgili soruşturmayı yürüten ekip, Emine El İlevi’ye müdahale eden hemşireyi dinlemek isteyince, yapılan araştırmada, hemşire kıyafeti ile hastanede dolaşan K.H.’nin gerçekte hemşire olmadığı ortaya çıktı. K.H. polis tarafından ’ünvan dolandırıcılığından’ gözaltına alındı. Karakolda ifadesi alınan K.H., "Çocukluğumdan beri hemşire olmak, insanlara yardım etmek istiyordum. Hemşire kıyafeti aldım, aileme de Devlet Hastanesi’nde iş bulduğumu söyledim. Her gün sabah hastaneye geliyor insanlara yardım ediyorum. 4 aydan beri bu şekilde çalıştım. Ama kimseden bir şey almadım." dediği öğrenildi.