HDP'li Demirel ve Yiğitalp ifadeye çağrıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeye çağrıldı.

OHAL süresince değişen KHK ile değiştirilen kanunlardan bir tanesi de milletvekillerinin yasama dokunulamazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasal değişiklik oldu. Değişikliğin Resmi gazetede yayımlanmasını hemen ardından başlayan milletvekilleri soruşturmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı HDP Grup Başkanvekili Çağlar ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğital’in haklarında yürütülen soruşturma dahilinde ‘"silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ifadelerinin alınması için davetiye çıkardı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Grup Başkanvekili Çağlar ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp'in haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, Başsavcılıkça HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'a da haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkarılmıştı.

AA