Hatay sınır hattında gerginlik yaşandı

Hatay Suriye sınırında bulunan Kürtlerin kontrolündeki Afrin’de gerginlik yaşandı. Sınıra beton çekenlerin üzerine ateş açıldı.

Bölgedeki halkın güvenliğini korumak ise yine Türk askerine düştü. Askerler bölgede yaşanan gerginlikten dolayı halkı sınırdan uzaklaştırmaya çalıştı. Sınıra beton dökenlerin üzerine karşı taraftan ateş açılmasının ardından eylem yapmaya kalkışan halkın zarar görmesini engellemek isteyen türk askerleri tazyikli suyla halkı bölgeden uzaklaştırdı.

Milliyet’in haberine göre; Kırıkhan İlçesi'ne bağlı Kaletepe Köyü çevresinde dün başlayan, bugün de devam eden protestolarda, Suriye'nin Kürt bölgelerinden biri olan Afrin'in sınıra yakın hattına beton bariyer yerleştiren görevlilere, karşı taraftan uzun namlulu silahlarla ateş açılarak karşılık verildi.

Bu olayın ardından bölgede görevli Türk askerleri olaya müdahalede bulundu. Karşı tarafta toplanıp beton bariyer çekilmemesi için eylem yapan Suriyeli köylüleri dağıtmak için tazyikli su sıkan Türk askeri, aralıklı olarak havaya ateş açtı.
Milliyet